Go to footer

Regulamin forum

Osobny obóz treningowy dla żołnierzy chcących umieć przetrwać.

Pisać mogą tylko zrzeszeni.

Regulamin forum

Postprzez BIRK » 25 Cze 2012, 22:46

§1 ZASADY OGÓLNE

1. Forum jest miejscem, w którym wymienia się opinie i każdy ma do tego pełne prawo, ale niedozwolone jest poniżanie w jakikolwiek sposób innej osoby za jej opinię/poglądy.

2. Jeśli chcesz założyć nowy temat, zastanów się, czy jest sensowny. Jeśli znajdziesz temat, który ma podobną treść do twojego, to dopisz się do niego.

3. Zakładając dany temat tworzymy go w odpowiednim dziale, jeśli takiego działu nie ma - piszemy go w Kantyna. Jeśli chcemy i uważamy, że powinien taki dział powstać, piszemy o tym do Administratora. Jeśli temat mimo wszystko zostanie stworzony w złym miejscu, zostanie on przeniesiony.

4. Zawsze trzymaj się tematu dyskusji! Posty offtopicowe będą usuwane przez moderatorów. A jeśli będziesz robił to nagminnie - zostaniesz ukarany.

5. Uważaj z niepotrzebnym formatowaniem czcionki - wpływa to na czytelność. Pisanie całych wyrazów czy zdań wersalikami (dużymi literami) jest zabronione (wg. netykiety pisanie w ten sposób uznawane jest jako krzyk). Jeśli zdarzy Ci się błąd czy literówka, masz możliwość edytowania postu. Nie nadużywaj emotikon - nie rób z forum dennego komiksu. Uważaj przy kolorowaniu tekstu - używanie kolorów grup administracyjnych (takich jak czerwony) jest niepożądane.

6. Używanie wulgaryzmów na forum jest zabronione i nie dopuszcza się zastępowania części wyrazu wulgarnego gwiazdkami (***). Posty z wulgaryzmami, niezależnie od wartości merytorycznej, będą usuwane.

7. Na forum nie wolno umieszczać linków prowadzących bezpośrednio do plików i oprogramowania, które mogłoby wyrządzić innym szkodę (trojany, wirusy, spyware), kluczy do oprogramowania komercyjnego, cracków oraz samego oprogramowania z podejrzanych źródeł (potocznie "oprogramowania pirackiego"), z wyjątkiem oprogramowania komercyjnego dostępnego na stronie jego producenta. Mile jest widziane natomiast podawanie linków do zamiennego oprogramowania darmowego, a w szczególności OpenSource. Punkt tyczy się także postów, sygnatur i podpisów.

8. Na forum nie wolno umieszczać treści niezgodnych z polskim prawem oraz symboli i postaci religijnych, które mogłyby urazić wyznawców danej wiary.

9. Na forum posługujemy się językiem polskim i zasadami poprawnej pisowni. W miarę możliwości piszemy z polskimi ogonkami, choć nie jest to wymagane.

9. Użytkownik ma prawo, a niekiedy nawet i obowiązek użycia opcji "Zgłoś ten post" widocznej pod każdym postem, szczególnie jeśli dany post jest niezgodny z którymkolwiek punktem regulaminu lub uraża/bulwersuje użytkownika. Po wysłaniu skargi na dany post, wszyscy moderatorzy zostaną natychmiast powiadomieni o nim poprzez mail (więc ich interwencja będzie nieunikniona). Nie zalecane jest jednak nadużywanie tej funkcji, ze względu na ograniczoną cierpliwość obsługi forum.

10. Nie wchodź w kompetencje moderatorów, nie zwracaj uwagi innym użytkownikom. Od tego są moderatorzy. Jeśli zauważysz jakiś post naruszający regulamin, zwykły spam albo inny przejaw działalności forumowych trolli, nie komentuj tego na forum, nie dopisuj nowych postów. Zgłoś post do moderatora.

11. Jeśli pomyliłeś się w napisanym poście, chcesz coś do niego dodać - nie pisz od razu nowego zaraz pod nim! Użyj opcji "Edit", aby zrobić z nim co chcesz.

12. Bardzo niemile widziane jest "dublowanie postów" w celu zwrócenia uwagi na dany wątek. Jeśli zaś przypadkowo wyślesz jakimś sposobem swego posta 2 razy, usuń go.

13. Użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść, a nie obsługa forum. Obsługa forum ma za obowiązek dopilnowanie, aby treści niezgodne z regulaminem zostały usunięte, a użytkownik ukarany.

14. Moderatorzy i Administratorzy nie mają obowiązku informowania o powodach usunięcia/przeniesienia wiadomości użytkownika do innego działu. Mają natomiast obowiązek informować go o złamaniu przez niego regulaminu.

15. Zamieszczanie linków do stron przez użytkowników nie posiadających co najmniej 10 postów na forum będzie traktowane jako spam, a takowe tematy będą usuwane.

§2 Zasady dotyczące tylko członków SBH

1. Członkowie SBH posiadają hasło do sekcji zamkniętej jaką jest SZTAB - zabrania się udostępniania hasła osobom trzecim pod karą usunięcia z forum.

2. Członkowie SBH mają obowiązek określania swojego udziału lub nieobecności na spotkaniach, strzelaniach i treningach BH. Za niestosowanie się do tej zasady użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem lub czasowym banem.


§3 POSTANOWIENIA KOŃCOWE


1. Każdy użytkownik rejestrując się na forum akceptuje regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

2. Podane tu zasady muszą być przestrzegane przez wszystkich użytkowników.

3. Osoby, które nie przestrzegają regulaminu, zostaną ukarane.

4. W wyjątkowych sytuacjach użytkownik może zostać usunięty z forum.

5. Administratorzy oraz Moderatorzy są twórcami tego serwisu i mają prawo do nieprzestrzegania niektórych punktów regulaminu.

6. Jeżeli masz jakieś uwagi co do regulaminu lub jego przestrzegania, skontaktuj się z Administratorem.

7. Osoby odpowiedzialne za obsługę i działanie forum zastrzegają sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.

§4 KARY

1. Za łamanie zasad określonych w powyższym regulaminie użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem, czasowym banem lub usunięciem konta i dożywotnim banem - w zależności od wagi wykroczenia.

2. Za obrażanie innych użytkowników forum można otrzymać ostrzeżenie lub tymczasowy ban.

3. Za udostępnianie hasła do sekcji zamkniętej osobom postronnym użytkownik może zostać ukarany czasowym banem lub usunięciem konta i dożywotnim banem.
"Jeszcze raz chciałbym ujrzeć Twoją twarz W moim sercu nie wygasła ani chwila z tamtych dni W mgnieniu barw wciąż widuję Cię za mgłą Ognia żar zamieniony w tani błysk."
Awatar użytkownika
BIRK
Generał
Generał
 
Posty: 805
Rejestracja: 17 Wrz 2007, 05:11
Miejscowość: Black Hawk Wałcz

Wróć do Strona główna

Wróć do Survival

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość